Kimler Katılmalı

İşyeri Hekimliği Temel Eğitimi

Kimler İşyeri Hekimi olabilir? Bu eğitimi nasıl alabilirsiniz?

Türkiye’deki tıp fakültelerinden ya da yurt dışındaki tıp fakültelerinden mezun olup, YÖK’ten denkliğini almış ve diploması Sağlık Bakanlığı’nca onaylanmış hekimler katılabilir.

Kesin Kayıt İçin Gerekli Evraklar

 • İşyeri Hekimliği Temel Eğitimine kayıt olabilmek için alttaki evrakların uzaktan eğitim başlamadan en geç 1 hafta önce tamamlanarak kuruma teslim edilmesi zorunludur;

 •   Başvuru Dilekçesi

 •   Kesin Kayıt Formu

 •   Sözleşme

 •   Diploma Fotokopisi

 •   Kimlik Fotokopisi

 • *Formları görüntülemek için alttaki linke tıklayın.

Yer / İkram

İstanbul Üsküdar sahilde yer alan kurumumuzda konforlu eğitim salonlarımız ve boğaz manzaralı dersliklerimizde siz değerli katılımcılarımıza içecek & yiyecek ikramlarımızla keyifli bir eğitim ortamı sağlıyoruz.

Detay

İşyeri Hekimliği temel eğitim programı;

 • Yüz yüze,

 • Uzaktan,

 • Uygulama olmak üzere üç ayrı bölümden oluşur.

Yasal düzenlemelere göre teorik ve uygulamalı eğitim olmak üzere ikiye ayrılır. Eğitimlerin teorik kısmı 180 saatten, uygulama kısmı ise 40 saatten az olamaz.

Eğitimlere katılmak yasal zorunluluktur.

Eğitim programını eksiksiz tamamlayan adaylar ÇSGB adına ÖSYM tarafından düzenlenecek olan sınavlara girerek başarılı olurlar ise İşyeri Hekimliği Sertifikası almaya hak kazanırlar.

. Program içeriği;

 • Uzaktan eğitim,

 • Yüz yüze eğitim,

 • Uygulamalı eğitim olmak üzere üç ayrı bölümden oluşmaktadır.

Teorik eğitim en fazla yarısı uzaktan eğitim olarak verilebilir. Teorik eğitimlerin yarısının (90 Saat) uzaktan eğitim metodu ile yapılması halinde, öncelikle 90 saatlik bu eğitimin tamamlanması, ardından yüz yüze eğitimin yapılması gerekmektedir. Dolayısıyla uzaktan eğitimi tamamlamayan katılımcılar yüz yüze eğitime başlayamazlar.

İçerik

İşyeri Hekimliği eğitimlerimiz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ilgili mevzuatına göre yapılmaktadır. Eğitimlerimize Türkiye’deki tıp fakültelerinden ya da yurt dışındaki tıp fakültelerinden mezun olup, YÖK’ten denkliğini almış ve diploması Sağlık Bakanlığı’nca onaylanmış hekimler katılabilir.  Eğitimlerimizde görsel-işitsel eğitim materyalleri ücretsiz olarak sağlanmaktadır.  Eğitmenlerimiz Çalışma Bakanlığından sertifikalı olup, alanında uzmandır.  Eğitime katılan öğrencilerimize müfredata uygun, güncel mevzuatı kapsayan iki adet ders kitabı ücretsiz olarak verilmektedir.

Eğitmen

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca eğitimleri vermeye yetkilendirilmiş uzman eğitmen kadromuzla hizmet vermekteyiz.

Formlar

İşyeri Hekimliği Temel Eğitimine kayıt olabilmek için alttaki evrakların uzaktan eğitim başlamadan en geç 1 hafta önce tamamlanarak kuruma teslim edilmesi zorunludur;

 •   Başvuru Dilekçesi

 •   Kesin Kayıt Formu

 •   Sözleşme

 •   Diploma Fotokopisi

 •   Kimlik Fotokopisi

*Formları görüntülemek için alttaki linke tıklayın.

Esaslar

İş güvenliği uzmanlığı temel eğitim programlarının; yüz yüze, uzaktan ve uygulama olmak üzere üç ayrı bölümden oluşması nedeniyle programın esasları bu üç bölüm için ayrı ayrı belirlenmiştir.

 a) Programın yüz yüze eğitimle yürütülen bölümü ile ilgili esaslar

 1. Eğitimin süresi bir günde en fazla 6 saattir.

 2. Bir ders saati, 45 dakika ders ve 15 dakika dinlenme süresi olarak planlanmalıdır.

 3. Saat 21:00`dan sonra eğitim yapılmamalıdır.

 4. Her ders; giriş, gelişme ve kapanış/sonuç etkinlikleri olarak yürütülmelidir.

 5. Eğitim programında yer alan ilk 9 konunun sıralaması değiştirilmemeli ve bu konularla programa başlanmalıdır. Diğer konuların veriliş sırası, Bakanlığın uygun gördüğü biçimde değiştirilebilir.

 6. Derslere ayrılan sürelerde, hem yüz yüze hem de uzaktan eğitim için ders saati belirtilmiş ise, öncelik bu dersin uzaktan eğitim bölümüne verilecektir. Aynı dersin uzaktan eğitimle alınması gereken bölümü tamamlandıktan sonra alınacak yüz yüze eğitimlerde öğrenilen bilgilerin tartışılması, katılımcıların sorularının ya da anlaşılamayan konuların açıklaması şeklinde yürütülmesi sağlanacaktır.

Faydalar

İş sağlığı ve güvenliği yasası kapsamında iş yeri hekimi olarak görev yapabilme yetkinliği ve mesleki deneyimini kazandırır.

Sınav

Sınavlar ÖSYM tarafından yapılmaktadır. Her yıl açıklanan sınav takvimi ÖSYM tarafından duyurulur. ÖSYM sınav takvimi belli olduktan sonraki süreçte Öğrenci İşleri Birimimiz sizleri sınav başvuru işlemleri ile ilgili olarak mail yoluyla bilgilendirip yönlendirmektedir. Sınav başvuru işlemlerinin bizzat öğrenciler tarafından yapılması zorunluluğu bulunmaktadır.

Sertifikasyon

Sınavda 70 puan ve üzeri alan katılımcılar sertifika almaya hak kazanır. Katılımcının sertifika numarası ÇSGB tarafından belirlenen sertifika ücretini yatırdıktan sonra www.isgkatip.gov.tr adresinde aktif olur. İş sözleşmesi yapabilmek için bu sertifika numarası yeterlidir.

Yorumlar

Bu öğe hakkında daha fazla bilgi ekleyin...

Bu öğe ne hakkında? Bunu ilginç kılan nedir? Değişik bir başlık ekleyerek ziyaretçilerinizin dikkatini çekin...

Please reload